Panevėžio tarptautinės fotografijos bienalės parodoje – aštuonių šalių menininkų kūriniai

Birželio 5 d. 17 val. Panevėžio fotografijos galerijoje atidaroma Panevėžio tarptautinės fotografijos bienalės „Žmogus ir miestas 2019“ paroda. Joje eksponuojamos 68 fotografijos, kurias pateikė 17 autorių iš 8 pasaulio šalių.

Šių metų Panevėžio tarptautinė fotografijos bienalė „Žmogus ir miestas 2019“ – jau šeštoji. Suprantama, kad per šį laikotarpį susiformavo savos tradicijos, o kartu ir svarbiausia nuostata – propaguoti profesionaliąją meninę fotografiją, puoselėti ir garsinti miesto vardą išryškinant jo kultūrinį potencialą, todėl, kaip ir anksčiau, ji organizuojama tuo pačiu pavadinimu.

Tačiau yra ir esminių pokyčių. Šįkart dalyviai pakviesti jau nebe fotografuoti miestą atvykę į Panevėžį, o pateikti parodai „Žmogus ir miestas“ savo kūrinius, nepriklausomai, kur ir kada jie buvo sukurti, jei iš esmės Lietuvoje parodų lankytojams šie darbai nėra gerai žinomi.

„Toks formatas neabejotinai suteikia daugiau galimybių ne tik plačiau pristatyti pasaulio gyvenimo įvairovę, bet ir geriau pažinti įvairių šalių meistrų kūrybą. Juolab kad tik su labai nedidelėmis išimtimis – tai yra žiūrovo akiai nauji kūriniai. O ir tie, kurie galbūt jau ir buvo pastebėti, šiame bendrame kontekste atsiveria dar kitaip: atsiranda galimybė palyginti autorius, pamėginti įžvelgti savitus jų kūrybos bruožus, galimus panašumus bei skirtumus“, – sako Panevėžio fotografijos galerijos vedėjas, bienalės projekto vadovas Sigitas Laurinavičius.

Autoriai buvo pakviesti savo darbais pasakoti apie žmogaus gyvenimą mieste: fizinį bei psichologinį tarpusavio santykį, emocines būsenas, jo buitį, pramogas ar kitus jo egzistencijos urbanistinėje aplinkoje aspektus. Tad nepaisant fotografų kūrybinio darbo strategijų skirtumų, prieš akis atsiveria pakankamai plati žmogiškosios būties panorama: milžiniškos švenčių spūstys, privataus gyvenimo džiaugsmai, rutinos vingiai ir dramos, rafinuotos estetikos ilgesys ar individo trapumas gremėzdiškų miesto struktūrų akivaizdoje.

Parodos autoriai – žinomi Lietuvos ir užsienio fotomenininkai. Tai lietuviai Algimantas Aleksandravičius, Aleksandras Macijauskas, Romualdas Požerskis ir Irena Giedraitienė, taip pat Vilnis Auzinš, Juris Kmins ir Dainis Karkluvalks iš Latvijos, Temuri Hvingija ir Kristian Saks iš Estijos, Zenon Kowalczyk, Sylwia Larkiewicz bei Daniel Ejsymont iš Lenkijos, Jean-Marc Caracci iš Prancūzijos, Ekkehard Grote – Vokietijos, Gianfranco Pezzot – Italijos bei Tribhuvan Kumar Deo ir Shailendra Kumar iš Indijos.

Parodos atidarymo metu vyks menotyrininko dr. Virginijaus Kinčinaičio paskaita. „Nuo pastoralės iki Warcrafto. Peizažo raida fotografijoje“.

Panevėžio tarptautinės fotografijos bienalės parodą „Žmogus ir miestas 2019“ Fotografijos galerijoje bus galima pamatyti iki liepos 27 dienos. Birželio 26 d. vyks bienalės katalogo pristatymas.

Panevėžio tarptautinė fotografijos bienalė „Žmogus ir miestas“ rengiama nuo 2005 metų. Be pripažintų Lietuvos fotomenininkų, bienalėse jau lankėsi fotografijos meistrai iš Baltarusijos, Bulgarijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Rusijos ir Švedijos. Jose veikė kūrybinės dirbtuvės, buvo skaitomos paskaitos, vyko diskusijos, edukaciniai ir praktiniai užsiėmimai, rengiamos parodos, kuriose buvo eksponuojami bienalių metu sukurti kūriniai, išleisti katalogai.

rojektą remia Panevėžio miesto savivaldybė ir būrys informacinių rėmėjų: laikraštis „Panevėžio kraštas“, naujienų portalai „Jūsų Panevėžys“, AINA, „Paninfo“ ir „Panskliautas“, taip pat „Gerų naujienų televizija“ (GNTV), radijo stotis „Pulsas“ ir kultūros ir istorijos žurnalas „Senvagė“.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *