Apžvalga: „Sukurk kroodilą“

Norite ko nors neįprasto? Prašom!!! Kalba apie kūrėjo išlaisvinimo idėjas. Nors kartais mane vis aplanko mintys – ko dar galima pasiūlyti?

Taigi, šiuo atveju jau pats knygos pavadinimas atrodo, kaip nesąmonė. Tikrai, kas tas „Kroodilas“? Ir ką gi čia mums siūlo? Pasirodo, kad nei daug nei mažai – išsivadavimą iš pilkos kasdienybės ir įgrisusio FB.

Jei tau žiauriai nusibodo kasdienė pilkuma, jei juodai užskrolino facebook‘as, jei neįstengi sugalvoti nieko įdomaus, jei nežinai, ką daryti gyvenimo keblumoje – imk kurti sąmoningus ar nesąmoningus kroodilus. O tiksliau – imkis kūrybinių iššūkių, sprogdinančių vidinio kalėjimo
sienas.

Ar nenorėtum išsilaisvinti iš rėmų, į kuriuos esi įspraustas ir kurių gal net nepastebi? Kurdamas savuosius kroodilus ir kitus paprastus dalykus išeisi į kūrybos vieškelį, kuriuo eidamas įgausi kūrybinių jėgų, o pasaulis nušvis ryškesnėmis spalvomis. Jei nesustosi eidamas tuo keliu, užsiauginsi kūrybiškumo „raumenis“, kurių reikia ne tik darbe, studijose, bet ir kasdienėje veikloje. Kaip auginti tuos raumenis? Apie tai ši knyga. Jos autorius Gediminas Beresnevičius – astrofizikas pagal išsilavinimą, oficialiai – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus vedėjas, neoficialiai – vienas fantastikos judėjimo Lietuvoj pradininkų ir pirmojo fantastų klubo (vėliau žinomo kaip „Dorado“) įkūrėjas. Iš tikrųjų jis – kovotojas su inercija ir rutina, netikėtumų meistras, visada pasiruošęs išmušti nekaltus žmones iš nusistovėjusių vėžių.

Knygos idėjomis gali vadovautis visi žmonės nuo 8-ių iki 80-ties, norintys į savo aplinką ir save pažiūrėti naujomis akimis. Jaučiantys, kad jų viduje slypi lobiai, tik nemokantys jų parodyti. Ir tie, kurie mano, kad niekas jų viduje neslypi… Kūrybiškumą lavinti galima bet kur ir bet kada: einant į darbą ar mokyklą, gulint prie jūros, skaitant knygą, būrelyje, klausantis muzikos, draugų ar draugių vakarėlyje. Čia yra uždavinių, kuriuos sprendžiant, reikės prisiminti, jog turi galvą. Pratimai – dauguma jų nesudėtingi, kai kurie net ir sąmojingi ir, kaip žadama – „keičiantys gyvenimą“ . O iššūkiai? Na, čia jau kaip Jums pasakius…:) Bet… gal pabandom?

Gediminas Beresnevičius. Sukurk kroodilą. Kūrėjo išlaisvinimo idėjos. Vilnius: Tyto alba, 2019.
Viršelio dailininkė Asta Puikienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *