ADELĖS VELYKIENĖS (1928‒1982) TAPYBOS PARODA „KAD VISKAS ŽYDĖTŲ“

Kačerginės daugiafunkciame centre, J. Janonio g. 31, Kačerginėje,

balandžio 5 d., penktadienį, 18 val.

įvyks naivistės Adelės Velykienės tapybos parodos „Kad viskas žydėtų“ atidarymas. Renginio metu muzika ir poezija parodos svečius džiugins A. Velykienės sūnus – dailininkas ir muzikantas Gintautas Velykis, rašytojas, poetas ir bardas Edmundas Janušaitis ir „Poetų sodas“.

Parodoje bus galima pamatyti kone visą menininkės kūrybinį palikimą iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus kolekcijos.

Netikėtai po sunkios ligos įsižiebusi kūrybinė A. Velykienės kibirkštis pačią tapytoją ir jos artimuosius džiugino labai neilgai, vos porą metų iki tautodailininkės mirties 1982-aisiais. Liko 45 darbai, kuriuose išties žydi ne tik gėlės, augalai, bet ir viskas aplinkui. Ypatinga reikšmė tautodailininkės darbuose tenka šeimos ryšiams, namų šilumai. „Gal /…/ reiktų tankiau į gamtą išvykti, bet namie taip ramu,“ ‒ sakydavo Adelė.

Tas namų ramybės ir meilės šeimynykščiams jausmas trykšta iš kiekvieno kūrėjos paveikslo, kaip ir meilė gyvenimui, žavėjimasis jo spalvomis, įvairove, kaimo šventėmis, lauko darbais. Jos darbuose tiek emocinės ekspresijos, tiek spalvos ir ritmo dinamikos, tiek fantazijos laisvės, kad iš pirmo žvilgsnio patys paprasčiausi siužetai (kambariniai ir lauko augalai, etnografiniai tėviškės vaizdai ir Kauno architektūriniai peizažai, pajūrio ir stovyklaviečių pramogos ir pan.) stebina nuotaikos perteikimo įtaigumu, užkrečia gyvenimo džiaugsmu ir noru juo dalytis.

Paroda veiks: 2019 04 05 – 2019 05 09

Papildomą informaciją teikia: parodos kuratorė menotyrininkė Vilma Kilinskienė, tel.: +370 627 07914.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *