Panevėžio dailės galerija tarptautinėje meno mugėje „ArtVilnius“ pristato keturis dailininkus

Dešimtoje, jubiliejinėje, šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius“ gegužės 30 – birželio 2 dienomis

Panevėžio miesto dailės galerija eksponuoja panevėžiečių tapytojų Artūro Stančiko, Sigito Laurinavičiaus ir keramikų Egidijaus Radvensko, Eugenijaus Čibinsko kūrybą. Galerijos stendo numeris – 5.07.

Mugės lankytojai išvys po keletą kiekvieno autoriaus kūrinių. E. Radvenskas eksponuoja skulptūrinius objektus, sukurtus naudojant izoliacines plytas. Lengvai formuojamos, švelnių atspalvių plytos, naudojamos keramikos darbų degimo procese, tampa autoriaus pagrindine kūrybine medžiaga jau ne vienerius metus.

„Apskritai šio dailininko kūrybai yra būdingas konceptualumas, novatoriškas požiūris į keramiką nesuteikiant jai utilitarios paskirties“, – teigia Dailės galerijos direktoriaus pavaduotoja menotyrininkė Aurelija Seilienė.

Tapytojo A. Stančiko drobėms būdinga minimalistinė stilistika. Autorius siekia nieko nesakančiuose ir pasikartojančiuose vaizdiniuose reflektuoti kasdienę žmogiškąją būtį ne žodinėmis sąvokomis, bet intuicija. Ramūs, monotoniški potėpiai ir nubėgimai drobėse padeda kurti ramybės, niekur neskubančios aplinkos įspūdį. Tai tarsi šimtą kartų sulėtintos miestiečio kasdienybės fiksacija.

S. Laurinavičius savo kūryboje dažniausiai pasitelkia skaitmeninių pikselių motyvą kaip vieną kūrinių sluoksnių. Tai savotiški laikinumo ženklai – realybės fragmentai, menamų laikmečio kodų srautai ar įsivaizduojamų triukšmą keliančių trikdžių padariniai, galbūt visiškai žmogui nepriklausantys ar nepažinūs.

„Žaidimo pabaiga – tai nepasiektas tikslas, savotiška akistata su pralaimėjimu, nepasiektomis savo svajonėmis ir troškimais, matant, o gal tik suvokiant, tarsi kokias žvaigždes mirksint jų likučius, arba priešingai – dar likusią viltį“, – taip apie vieną iš mugėje pristatomų kūrinių pasakoja pats autorius.

Keramikos menininkas E. Čibinskas mugėje eksponuoja ciklo „Sąmoningi atsitiktinumai“ fragmentus.

„Kūrybiniame procese daug įtakos turi ne tik mano paties formuojami vaizdiniai iš nuojautų ir minčių, bet ir akmens masės savybės, degimo proceso nenuspėjamumas. Naudodamas tą pačią glazūrą, negali tikėtis to paties rezultato. Sąmoningas atsitiktinumas – štai ką galų gale pamato žiūrovas. Tuomet kiekvienam mugės lankytojui visi šie atsitiktinumai, per pojūčius pasiekę protą, taps individualiu patyrimu, sąmoninga asmenine įžvalga“, – sako E. Čibinskas.

„ArtVilnius“ yra vienintelė šiuolaikinio meno mugė Lietuvoje ir didžiausia meno mugė visame Rytų Europos regione. Kasmet mugę aplanko daugiau kaip 20 tūkst. lankytojų. Sostinės „Litexpo“ parodų centre vyksiančioje meno mugėje šiemet dalyvaus 65 galerijos ir beveik 300 menininkų iš 20 pasaulio šalių.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

Meno mugės „ArtVilnius“ lankytojai turės galimybę susipažinti su Panevėžio dailininkų (iš kairės) A. Stančiko, E. Radvensko, E. Čibinsko ir S. Laurinavičiaus kūryba.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *